poznaj kraj sasiadow ua, LEKCJE JĘZYKA UKRAIŃSKIEGO
[ Pobierz całość w formacie PDF ]
Розробка отримала І місце в польськоукраїнському конкурсі методичнодидактичних
матеріалів про співпрацю „Пізнаймо краще наших сусідів”, який був організований в
рамках Програми „Перетворення в регіоні” RITA
Автори: Ірена і Зигмунд Старикєвічовє
Тема: Пізнай край сусідів Україну.
/ заняття для І класу гімназії, тривалість 2 год./
Цілі:
Учень
знатиме початкові відомості про Україну,
знаходитиме зв’язки в історії двох країн,
зможе знайти подібність польської і української мов,
називатиме елементи української культури,
вміло користуватиметься Інтернетом,
успішно співпрацюватиме в групі.
Методи, техніки:
„карта асоціацій”, праця з текстем з джерела, показ мультимедійний,
аранжування, симуляція.
ranking,
Форми праці:
індивідуальна, групова
Засоби дидактичні
: плакат „Збудуємо мости”, додатки 1 – 7, презентація „Міста
України”, слайди „Український костюм”, запис двох українських пісень, магніти
„metki”
ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МЕТОДИЧНОДИДАКТИЧНИХ
МАТЕРІАЛІВ „ПІЗНАЙМО КРАЩЕ СВОЇХ СУСІДІВ”
Перебіг заняття:
Фази заняття
Діяльність вчителя
Діяльність учня
Мотивація
/ 3 хв./
Ведучий заняття записує на дошці
гасло: УКРАЇНА і задає учням
питання: З чим асоціюєть ця власна
назва?
Учні пропонують свої асоціації
для заповненя карти асоціацій,
наприклад, Буг, козак, покупки,
Вчитель представляє цілі заняття,
„Вогнем і мечем” і т.д.
вивішує на видному місці плакат
циклу „Збудуємо мости”. Ділить
учнів на 6 груп і просить визначити
лідерів груп.
Дослідження
Учні жеребкуванням
вибирають відкопійовані
/10 хв./
банкноти українських грошей
різного номіналу /
додаток 1/
Таким чином утвориться 4 –
особові групи. Завданням груп
буде знаходження в Інтернеті
початкових відомостей про
Україну (положення, територія,
населення, сусіди) і їх запис в
зошиті у формі
енциклопедичної статті. Далі
Презентація
/ 6 хв./
Ведучий перевіряє відомості, які
відбувається презентація
статей, виконаних учнями.
зібрали групи, вручаючи кожному
Навчання
учню кольорову ксерокопію герба і
/ 26 хв./
прапора України /
додаток
2
/. Кожній
групі дає розв’язати ребус /
додаток
ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МЕТОДИЧНОДИДАКТИЧНИХ
МАТЕРІАЛІВ „ПІЗНАЙМО КРАЩЕ СВОЇХ СУСІДІВ”
3/.
Учні розв’язують ребус і
записують його в зошиті.
В черговому етапі заняття вчитель
знайомить учнів з наступним
завданням для груп і представляє
презентацію „Міста України”.
Учні отримують карту України
/
додаток 4/
. Їх завданням буде,
опираючись на презентацію,
нанести міста, які пов’язані з
історією Польші і України.
Вклеюють карту в зошит. Далі
планують трасу екскурсії по
Україні і складають гасло, що
заохочує до участі в екскурсії.
Лідери груп представляють
результати своєї праці і своїх
колег і записують гасла на
дошці.
Презентація
/ 6 хв./
Ведучий заняття заохочує учнів до
аранжування.
За допомогою „цінників” учні
вибирають, на їхню думку,
Рефлексія
/
6 хв./
найбільш інтригуюче гасло, яке
записують як тему заняття.
Вчитель інформує учнів про спільні
корені польської і української мов.
На підтвердження цього
споріднення учні працюють в
Badanie
/ 10 min./
6ти групах, використовуючи
польськоукраїнський словник
/
додаток
5/.
3 групи
перекладають на українську
ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МЕТОДИЧНОДИДАКТИЧНИХ
МАТЕРІАЛІВ „ПІЗНАЙМО КРАЩЕ СВОЇХ СУСІДІВ”
мову надані слова /
додаток
6/,
a 3 інші виписують з словника
вирази, які в двох мовах
звучать однаково і означають
те саме. Лідери груп зачитують
знайдені в словнику вирази,
підкреслюючи подібність в
сфері фонетики, словництва,
флексії мов польської і
української.
Презентація/
Рефлексія
Наступним етапом заняття буде
презентація вибраних елементів
/ 6хв./
української культури. Вчитель
демонструє слайди „Український
костюм”. Показ супрводжується
Дослідження/
звучанням українських пісень.
Учні оглядають слайди
Навчання
/ 12 хв./
Після показу ведучий запрошує учнів
Учні, використовуючи сторінку
на віртуальний обід до українського
ресторану.
Інтернету, /
додаток 7/
і володіючи умовною сумою
100 гривень, під звуки
української музики вибирають
з меню українські страви і
занотовують назви страв.
Рефлексія
Ведучий заняття заохочує учнів до
/ 5 хв./
власних міркувань, щодо зв’язків між
польським і українським народами,
які стосуються історії, мови і
культури.
ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МЕТОДИЧНОДИДАКТИЧНИХ
МАТЕРІАЛІВ „ПІЗНАЙМО КРАЩЕ СВОЇХ СУСІДІВ”
ПОЛЬСЬКО – УКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МЕТОДИЧНОДИДАКТИЧНИХ
МАТЕРІАЛІВ „ПІЗНАЙМО КРАЩЕ СВОЇХ СУСІДІВ”
[ Pobierz całość w formacie PDF ]